Про підсумки проведення Всеукраїнського рейду «Урок» на території Красноградської міської ради

Протягом серпня-жовтня 2021 року на території Красноградської міської ради в рамках Всеукраїнського профілактичного рейду «Урок» проводилися заходи по виявленню дітей, які не охоплені навчанням з початку нового навчального року. Традиційно рейд проводився службою у справах дітей та сім’ї Красноградської міської ради спільно з відділом освіти Красноградської міської ради та ювенальною превенцією Красноградського районного відділу поліції.

Працівниками служби у справах дітей та сім’ї та ювенальної превенції було проведено профілактичну роботу з батьками, або особами що їх замінюють, щодо належного виконання ними своїх батьківських обов’язків, а саме обов’язковістю здобуття дітьми повної загальної середньої освіти. Питання виконання батьківських обов’язків розглядалося на засіданні комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Красноградської міської ради. Батьки, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, були притягнені до адміністративної відповідальності. Як результат, всі діти залучені до освітнього процесу. Заходи по охопленню всіх дітей навчанням, як вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього навчального року.

Важливим напрямком роботи служби у справах дітей та сім’ї є здійснення контролю за умовами утримання та виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.  На обліку служби у справах дітей та сім’ї станом на                         01 листопада 2021 року перебуває 28  таких дітей із 14 сімей. Спеціалісти служби у справах дітей та сім’ї спільно з фахівцями із соціальної роботи комунального закладу «Красноградський центр соціальних служб», представниками закладів освіти міської ради, ювенальної превенції РВП здійснювали обстеження умов проживання дітей, стану підготовки до навчання, утримання та виховання. За результатами обстежень спільно з відділом освіти міської ради, КЗ «Красноградський центр соціальних служб», Красноградською організацією Червоного Хреста, депутатами та іншими небайдужими громадянами нашої громади надано матеріальну допомогу 142 дітям, які потребували допомоги.

Шановні батьки! Звертаємо Вашу увагу на те, що, відповідно до чинного законодавства, обов’язки по забезпеченню належних умов щодо навчання та виховання дітей покладено на Вас. Відповідно до ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків щодо забезпечення необхідних умов утримання, навчання та виховання дітей.

Якщо дитина не відвідує школу, то це перша ознака бездоглядності, яка тягне за собою серйозні порушення. Дитяча безпритульність і бездоглядність не можуть бути звичним явищем і залишати байдужими громадян, адже у  подальшому  це призводить до безконтрольності в їхньому житті, що згодом  відгукнеться схильністю до бродяжництва, вживанням спиртних напоїв або наркотичних речовин, крадіжок.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.