Красноградська районна філія Харківського обласного центру зайнятості інформує

ФІНАНСОВА ДОПОМОГА НА ЗАПОЧАТКУВАННЯ ВЛАСНОЇ СПРАВИ

Красноградська районна філія Харківського обласного центру зайнятості інформує, що з 1 січня 2022 року набирає чинності Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затверджений постановою КМУ від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей», яким врегульовано механізм надання фінансової допомоги, її розмір та підстави повернення.

Державна допомога на започаткування власного бізнесу є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання (на початок 2022 року це 97500 грн).

Ці кошти надаються у безготівковій формі й можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути, але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.

Повертати кошти державі не потрібно, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості.

Участь у новій бюджетній програмі можуть взяти непрацюючі працездатні особи з числа членів малозабезпечених сімей, у разі їх реєстрації як безробітних в установленому порядку у державній службі зайнятості.

Щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно подати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством та бізнес-план майбутньої справи.

Сума фінансової допомоги не враховується під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї .

Усі деталі щодо допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї можна дізнатись у фахівців Красноградської районної філії Харківського обласного центру зайнятості  за телефоном: 05744-7-13-11 або особисто за адресою:  м. Красноград, вул. Соборна, 81.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.