Повідомлення про розміщення на офіційному веб-сайті Красноградської міської ради публічних індивідуальних договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

Законом України «Про житлово-комунальні послуги» з 1 травня 2019 року співвласників багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язано прийняти рішення про модель організації договірних відносин, зокрема, з Красноградським комунальним підприємством «Водоканал» (надалі – ККП «Водоканал»).

Постановою Кабінету Міністрів України №690 від 05.07.2019р. було затверджено «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» та п’ять типів договорів:

 1. Договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем).
 2. Договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем).
 3. Договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є
  самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
 4. Договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
 5. Колективний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Сам Закон, Правила та відповідні затверджені типові договори поширюються, крім населення, і на об’єкти юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які є приміщеннями в складі багатоквартирного будинку або будівлею, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна житлового фонду.

Модель організації договірних відносин обирається за рішенням співвласників багатоквартирного будинку (уповноваженого органу управління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), прийнятим відповідно до чинного законодавства.

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

Публічні договори приєднання про надання комунальних послуг з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги.

З огляду на вище викладене, згідно частини 7 статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 633 Цивільного Кодексу України, ККП «Водоканал» повідомляє про розміщення на офіційному веб-сайті Красноградської міської ради публічних договорів:

 1. Договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем).
 2. Договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. (для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб)
 3. Договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
 4. Договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (для бюджетних установ).

Керуючись положеннями статтей 13 та 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  обумовлені публічні договори вважаються укладеними з 1 січня 2022 року:

 • якщо протягом 30 днів з моменту опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті Красноградської міської ради співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з надавачем послуг;
 • якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті Красноградської міської ради власники індивідуальних (садибних) житлових будинків не вчинили дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги.

Ознайомитись із текстами публічних договорів можна за посиланням.

Публічна оферта (пропозиція) про укладення договорів між ККП « Водоканал» та споживачами послуг:

Укладення договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення між виконавцем послуг і споживачами  – співвласниками (фізичними особами, фізичними особами – підприємцями та юридичними особами) багатоквартирного будинку, власниками будинків садибного типу – передбачено Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Згідно з ч. 1 і 2 ст. 633 Цивільного Кодексу України, публічний договір – це договір, в якому одна сторона взяла на себе обов’язок здійснювати надання послуг кожному, хто до неї звернеться. Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів

Публічна оферта – пропозиція суб’єкта господарювання, адресована будь-якій особі у відповідності зі статтею 633 Цивільного кодексу України, спрямована невизначеному колу осіб, укласти з ним договір про надання послуги на умовах, що містяться в публічній оферті.

У зв’язку з прийняттям Закону України від 03.12.2020 №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» та керуючись нормами ч. 5 ст. 13 ; ч.7 ст.14 вказаного Закону,  ст. ст. 633, 634 Цивільного Кодексу України Красноградське комунальне підприємство «Водоканал» публікує цю публічну пропозицію (оферту) про укладення договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення (далі – Договори) для споживачів – власників (співвласників, користувачів) житлових та нежитлових приміщень в багатоквартирному будинку, інших об’єктів нерухомого майна або водопостачання та/або водовідведення в житловому будинку, які отримують послуги для задоволення власних потреб, а також для забезпечення господарських, технологічних (власних) потреб багатоквартирного будинку в цілому, а саме:

 1. Договору з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем).
 2. Договору з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. (для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб)
 3. Договору з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
 4. Договору з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (для бюджетних установ).

Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному сайті  органу місцевого самоврядування (Красноградської міської ради)  співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з Підприємством.

Індивідуальні споживачі у багатоквартирних житлових будинках, які фактично користуються послугами з централізованого водопостачання та/або водовідведення або звертаються до ККП «Водоканал» для отримання вказаних послуг, вважаються такими, що ознайомлені, погоджуються та приєднуються до умов публічного індивідуального договору.

У зв’язку з тим, що дані Договори є договорамим приєднання, їх умови не підлягають узгодженню зі сторонами, що приєднується (споживачами).

Договори розміщено на  офіційному веб-сайті Красноградської міської ради у вільному доступі та у спосіб, що забезпечує ознайомлення зі змістом цих Договорів кожної особи, що отримує та звертається до Підприємства, для отримання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.