Про роботу дошкільних закладів освіти у 2021 році

У 2021 році до мережі закладів освіти Красноградської міської ради увійшли 6 закладів дошкільної освіти, у тому числі 2 ясла-садки та 4 дошкільні підрозділи у складі закладів загальної середньої освіти. Протягом року шляхом виділення дошкільних підрозділів зі складу ліцею №2 та Піщанського ліцею було створено Красноградський ЗДО №2 та Піщанський ЗДО. Крім того, враховуючи потребу населення Зорянського старостинського округу, було утворено дошкільний підрозділ у складі Зорянської гімназії, розрахований на 1 різновікову групу на 15 місць для дітей від 3 до 6 років.

Дитяче населення Красноградської територіальної громади за результатами обліку дітей  2021 року налічувало 1284 дітей віком від 0 до 6 років. За підсумками 2021 року дошкільною освітою у громаді охоплено 65% дітей від 1 до 6 (7) років. Кількість вихованців ЗДО налічувала 780 дітей, це менше за показник 2020 року (832 вихованці). Протягом останніх років спостерігається тенденції щодо зменшення чисельності дитячого населення в межах територіальної громади.

Вартість харчування дітей у 2021 році була затверджена на рівні показників 2020 року та складала 36,00 грн., розмір батьківської плати за харчування дітей у ЗДО міської місцевості складав 60% (21 грн. 60 коп.) від встановленої вартості, у ЗДО сільської місцевості – 40%  (14 грн. 40 коп.), решта за рахунок місцевого бюджету. Пільговими умовами оплати за харчування користувалися батьки  140 вихованців, у тому числі для 57 вихованців із багатодітних сімей (троє і більше дітей) розмір плати зменшувався на 50%.

Кадрове забезпечення закладів дошкільної освіти складали 118 педагогічних працівників, з яких 73 мають повну вищу освіту, 10 медичних працівників (у тому числі сестри медичні з дієтичного харчування), 121 працівник технічного та обслуговуючого персоналу. Педагогічні працівники ЗДО щорічно демонструють свою професійність під час фахових конкурсів, а також шляхом участі в проєктах, моніторингових дослідженнях, розробці методичних матеріалів.

Усі заклади дошкільної освіти утримуються за кошти місцевого бюджету, ведення бухгалтерського обліку забезпечує КУ ЦОЗУО. Протягом 2021 року кошти з різних джерел фінансування були спрямовані на розвиток дошкільної освіти громади, у тому числі для придбання технологічного обладнання на харчоблоки, капітальні та поточні ремонти, забезпечення заходів пожежної безпеки, придбання інвентарю та обладнання для відкриття дошкільної групи у Зорянській гімназії, лабораторні дослідження та медогляди працівників, підготовку системи опалення до осінньо-зимового періоду тощо.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.