Затверджено Програму забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Красноградської територіальної громади Харківської області на 2022-2025 роки.

На території Красноградської міської територіальної громади  щороку виникають пожежі, внаслідок яких завдається суттєвий матеріальний збиток.

Основними причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем, що складає 87% від загальної кількості пожеж.

За 2021 рік на території Красноградської міської територіальної громади  виникла 71 пожежа.

Пожежі на території житлового сектора становили 22% від загальної кількості пожеж у 2021 році.

Пожежі які виникли в екосистемах складають понад 65%.

На території Красноградської міської територіальної громади  функціонує 43 Державна пожежно-рятувальна частина 7 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, штат якої складає 51 співробітник.

На озброєнні знаходяться пожежні автоцистерни – 4 пожежні автоцистерни, 1 автодрабина та 1 спеціально-аварійний автомобіль.

Сили цього підрозділу є головними при ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій, що виникають на території Красноградської міської територіальної громади. Але їх оснащеність на даний час не відповідає сучасним вимогам, потребується технічне переоснащення та придбання сучасного обладнання та засобів пожежогасіння у відповідності до ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень».

За останній рік було більше 4 випадків  виявлення вибухонебезпечних предметів, а саме боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни на відкритій території (балках, лісопосадках), що створює загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із вибухами, в тому числі виникнення лісових пожеж.

Метою Програми є забезпечення державної політики щодо запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення гарантованого рівня захисту населення і територій від їх наслідків, забезпечення відповідного рівня готовності органів управління, сил та засобів до реагування.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.