Фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки площею понад 2 гектари, повинні декларувати отримані доходи

      З 01.01.2022 р. розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом 2021 року.

      Відповідно до норм  Податкового кодексу України,  подавати податкові декларації про майновий стан і доходи необхідно одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи. Декларація за 2021 рік подається до 01 травня 2022 року.

      Доходи від  вирощеної сільськогосподарської продукції на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %. Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники ПДФО зобов’язані до 1 серпня року, що настає за звітним.

      Податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) подається до Центру обслуговування платників за місцем податкової адреси (реєстрації) громадянина особисто чи уповноваженою на це особою, поштою чи засобами електронного зв’язку.

      Наголошуємо, що кожен з одноосібників має можливість подати декларацію через  Електронний  кабінет.  Вхід до Електронного кабінету – за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.