Український союз промисловців і підприємців запрошує

Шановні колеги!

      21 вересня 2022 року планується проведення розширеного засідання Антикризового штабу, Правління УСПП за участі представників Верховної Ради України, Уряду, НБУ, структурованих об’єднань та організацій промисловців, підприємців, роботодавців з питань забезпечення функціонування в умовах воєнного стану базових експортоорієнтованих секторів економіки, зокрема агропромислового та гірничо-металургійного комплексів. Визначальними проблемами для збереження та розвитку потенціалу АПК та ГМК на сьогодні в умовах війни залишаються ускладнена транспортна логістика, обмежені умови для експорту, значне подорожчання енергоресурсів, брак обігових коштів через високу вартість кредитних ресурсів, зрив термінів відшкодування ПДВ та низькі внутрішні ціни на продукцію.

      Так, попри активізацію співпраці з європейськими партнерами щодо оптимізації логістики експорту продукції українського АПК, розблокування на певний час експорту через три морських порти, сприяння уряду у частковому покритті нестачі обігових коштів за допомогою пільгового кредитування під посівні кампанії та гарантій аграрний сектор в умовах воєнного часу є збитковим. За попередніми оцінками, скорочення площ посіву озимих культур може сягати 25-30% від середніх показників минулих років.

      Близько 40% довоєнних потужностей українського виробництва сталі опинилися під окупацією, зруйновані або розташовані в безпосередній близькості від району бойових дій. Витрати компаній ГМК на логістику загалом зросли у 4-6 разів, залежно від продукції та підприємств, що крім інших обставин є наслідком підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення. За 7 місяців 2022 року падіння обсягів виплавки сталі та відповідно експорту металопродукцїї становило на рівні 62% у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Гірничо-збагачувальні комбінати з липня працюють на чверть наявних потужностей.

      Пропонується розглянути комплексні заходи з питань розширення виробництва, зміцнення експортного потенціалу, поглиблення переробки сировини та збереження кваліфікованого персоналу зазначених галузей.

      Засідання відбудеться у форматі online на базі платформи ZOOM.

      Початок об 11.00, орієнтована тривалість – до 2 годин.

      Запрошуємо Вас до участі!

      Посилання для приєднання до засідання (ідентифікатор та пароль) буде надіслано на e-mail, вказаний під час попередньої реєстрації, яка здійснюється за посиланням: https://forms.gle/Jtt1bUs7dVrYzVqX9


Контакти для отримання довідкової інформації:
E-mail: uspp.office@gmail.com
Моб.: +38 050 353 33 88


 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.