Красноградська філія Харківського обласного центру зайнятості інформує

Компенсаційні програми для роботодавців у 2023 році

Державна служба зайнятості пропонує роботодавцям ряд
компенсаційних програм для підтримки та розвитку бізнесу

1. Програма з надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних (постанова КМУ від 10.02.2023 р. № 124), яка включає:

  • компенсацію фактичних витрат у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску – за працевлаштування роботодавцем строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих понад 1 місяць безробітних певних категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та осіб, які перебувають на обліку понад 6 місяців. Загальна тривалість виплати – 12 місяців впродовж двох років;
  • компенсація у розмірі 50 % мінімальної зарплати за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних певних категорій громадян. Загальна тривалість виплати – 6 місяців впродовж року;
  • компенсація у розмірі 50 % фактичних витрат на оплату праці, встановленої законодавством на момент виплати, за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних певних категорій громадян. Загальна тривалість виплати – до 6 місяців за умови працевлаштування строком до 1 року.

2. Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ від 08.09. 2015 р. № 696).

      Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.

      Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної зарплати.

      Загальна тривалість виплати – 6 місяців впродовж року.

3. Програма з надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20.03.2022 р. № 331).

      Компенсацію надають роботодавцю за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, яким забезпечено працевлаштування такої особи з розміром заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчим розміру мінімальної заробітної плати.

      Розмір – 6700 грн. щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується ЄСВ.

      Загальна тривалість надання такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

      Термін дії програми: на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

4. Надання допомоги по частковому безробіттю (постанова КМУ від 21.06.2022 р. № 702).

      Допомогу по частковому безробіттю надають застрахованим особам (працівникам та фізичним особам-підприємцям) у разі втрати ними частини заробітної плати (доходу) у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин: економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину.

      Право на таку допомогу мають застраховані особи, за яких (які) протягом останніх шести місяців, що передують місяцю, в якому почалося зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), що призвело до втрати ними частини заробітної плати (доходу), сплачено (сплатили) ЄСВ. У разі коли протягом останніх шести місяців до звернення про надання допомоги по частковому безробіттю законодавством надано право окремим роботодавцям або ФОП, які є застрахованими особами, не сплачувати ЄСВ, застосовуються попередні 180 календарних днів до такого періоду.

      Допомога надається за зверненням роботодавця або ФОП, яка є застрахованою особою.

      Максимальний розмір допомоги не може перевищувати 50 % розміру мінімальної заробітної плати.

      Тривалість виплат – не більше 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців з дня зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).

      Для отримання більш детальної інформації щодо реалізації компенсаційних програм можна звернутись до фахівців Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Красноград, вул. Соборна, 81А , або за тел.: 050-988-10-59, 050-834-03-04.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.