У четвер Красноградською міською радою проведено чергове засідання комісії з питань перейменування (найменування) вулиць, провулків, площ, скверів, парків на території Красноградської міської територіальної громади.
Участь в роботі комісії брали міський голова Світлана Кривенко, директор Красноградського краєзнавчого музею імені Порфирія Мартиновича Наталія Швець, вчителі історії, краєзнавці Людмила Зінченко, Юрій Константінов, Ірина Пікалова, Іван Шокодько.
Серед питань порядку денного: пояснення основних вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», розгляд рекомендацій національної комісії зі стандартів державної мови, перейменування об’єктів топоніміки в місті Краснограді Харківської області.
Зараз в соціальних мережах активно обговорюється питання щодо перейменування нашого міста. Ця проблема піднімається не вперше.
Робоча група Національної комісії зі стандартів державної мови включила наше місто до переліку населених пунктів України, які містять слова з коренем «красн». Перш ніж Національна комісія надасть висновок для врахування при прийнятті рішення про перейменування міста, Красноградська міська рада повинна підготувати інформацію про наявність чи відсутність загальнодоступних достовірних джерел щодо підстав перейменування Краснограда в 1922 році. З цією метою ініційовано, відповідно до рекомендацій Нацкомісії, проведення консультацій з фахівцями в області історії та краєзнавства з метою визначення мотивів найменування міста та аргументації доцільності збереження назви міста чи її зміни. До цієї роботи Красноградська міська рада залучає істориків, краєзнавців місцевих освітніх установ, музеїв, фахівців Інституту національної пам’яті.
Всі наукові доробки буде узагальнено та надіслано до Національної комісії зі стандартів державної мови. Висновок комісії слугуватиме підставою для подальших кроків в питаннях перейменування міста. Красноградська міська рада і надалі буде інформувати громаду про роботу в цьому напрямку.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.