За даними Красноградського РУ ГУ ДСНС у Харківській області на території Красноградського району за останні три дні в сільгосп підприємствах сталося 2 пожежі під час збирання зернових культур.

З метою недопущення виникнення пожеж у період жнив, відділ оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту нагадує про пожежну безпеку та основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні врожаю:


– до початку збирання врожаю вся техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками. Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи повинні пройти протипожежний інструктаж;
– перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;
– у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;
Не дозволяється заправляння збиральну техніку пальним у хлібних масивах та у нічний час в польових умовах. Суворо забороняється палити та користуватись відкритим вогнем поряд із хлібними масивами. Водії повинні пам’ятати, що не можна викидати недопалки в бік полів, це може призвести до пожежі із значними втратами.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.