Увага вакцинація!!!

Імунізація — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, що зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.

Деякі люди не можуть отримати певні вакцини, тому що вони занадто молоді чи занадто старі, або мають ослаблену імунну систему чи інші серйозні захворювання. Ці люди матимуть менше шансів підхопити хворобу, якщо ви та інші навколо них – вакциновані. Це називається колективний імунітет.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до запобігання важкого перебігу та появі ускладнень від вакцинокерованих інфекцій. На сьогоднішній день альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає.

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі — навіть до смерті.

До інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція та інші.

Дитина, яка не отримала щеплення проти тих чи інших інфекцій, наражається на великий ризик захворіти, особливо якщо таких дітей стає з року в рік більше.

Доросле населення має проходити повторну вакцинацію від дифтерії та правця кожні 10 років, щоб імунна система мала змогу надалі протистояти цим захворюванням, та для запобігання массовим спалахам хвороб з тяжким перебігом.

Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни. Вакцинуйтеся!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.