В Красноградській громаді триває процес громадського опитування з розгляду питання перейменування міста Краснограда. Він проходить за двома напрямками: електронне опитування на офіційному веб – сайті Красноградської міської ради та заповнення опитувальних листів, які розміщені в установах та організаціях міста, старостинських округах.

Станом на 06.09.2023 року з 284 опитуваних в електронному голосуванні – 231 проголосували за назву Красноград, що складає: 81,3%; 5 – за Костянтиноград (1,8%); по одному відсотку голосів набрали запропоновані назви: Берест, Червоноград, Берестин; 0,7 % набрали назви: Фортеця, Зеленоград, Рідне. Красноградці пропонують також назвати місто: Квітопіль, Рівнодар, Красне, Мирноград, Бандерськ, Красоград, Красеньград, Славноград, Більовськ, Козацька Вежа, Данилів, Вільноукраїнськ, Січеслав, Красний, Берестове, Більовське, Копилове, Пархомів Байрак, Краєгорськ, Старгород, Красиве, Богданівськ, Благовіщенськ, Берестинопіль, Берест, Бєльовська, Бугри, Калиноград, Пахомів, Пахомове, Берестове, Розкішне.

Топонімічна комісія міської ради, до складу якої входять викладачі історії, краєзнавці займається пошуком історичних джерел, які в хронологічній послідовності відстежують процеси сторічної давності, що пов’язані з процесом перейменування міста. Для цього проводиться спілкування з науковими співробітниками Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Красноградського краєзнавчого музею імені Порфирія Мартиновича, Полтавського державного архіву.

Процес перейменування міста ініційовано Українським інститутом національної пам’яті, який включив наше місто до Переліку населених пунктів,  що містять символіку російської імперської політики. Відповідно до діючого законодавства, Красноградська міська рада вивчає, аналізує, обговорює дане питання, проводить консультації з Експертною комісією, готує громадські слухання з цього приводу та відповідні звернення.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.