Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості надає інформацію

для ветеранів та членів їх сімей.

Служба зайнятості надає ветеранам та ветеранкам широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їх можливостей, інтересів та професійного досвіду, зокрема:

  • надання грантів для створення або розвитку власної справи;
  • професійне навчання та надання ваучерів;
  • індивідуальне планування працевлаштування, пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні;
  • інклюзія на робочому місці.

Створення чи розвиток власного бізнесу:

Програма надання безповоротних грантів у рамках проєкту єРобота, яка включатиме окремі напрями для ветеранського бізнесу передбачає надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень:

  • до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: 70% надає держава, 30% — власні кошти підприємця;
  • до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він до цього вже був підприємцем та не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП. Головна умова — створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два — це ветерани або люди з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само співфінансування буде 70% на 30%.

Зміна професії: безоплатне навчання чи підвищення кваліфікації

Ветерани війни можуть здобути професійну освіту у 8 Центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: у Рівному, Одесі, Харкові, Івано-франківську, Полтаві, Львові, Дніпрі, Сумах. Центри мають 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програм.

Перелік професій, освітніх програм та закладів освіти є на сайті Державної служби зайнятості.

А найбільш гнучкий інструмент цього напрямку роботи – ваучер на навчання еквівалентом майже 27 тисяч гривень (не перевищує десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Головна перевага ваучерів в тому, що людина сама обирає освітній заклад та програму навчання. Доступні 123 професії і спеціальності — від ІТ-технологій до сільського господарства. При цьому лише для учасників бойових дій доступне навчання за напрямками «економіка» та «менеджмент».

Інклюзія на робочому місці

На жаль, частина захисників і захисниць повертаються з фронту із пораненнями. Для того, щоб вони не відчували бар’єрів і могли повною мірою реалізувати свої таланти і здібності на робочому місці, запроваджена програма, за якою Уряд компенсує роботодавцям до 100 тисяч гривень за облаштування відповідних робочих місць для осіб з першою та другою групами інвалідності. Йдеться про поручні та бруси, тактильні матеріали для підлог і сходів, підйомні платформи для робочих місць, брайлівські клавіатури і допоміжні засоби для відновлення слуху та інші.

Додаткову інформацію щодо послуг служби зайнятості нададуть фахівці Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою:

м. Красноград, вул. Соборна, буд. 81А

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.