Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості надає інформацію
для ветеранів та членів їх сімей.
Служба зайнятості надає ветеранам та ветеранкам широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їх можливостей, інтересів та професійного досвіду, зокрема:
- надання грантів для створення або розвитку власної справи;
- професійне навчання та надання ваучерів;
- індивідуальне планування працевлаштування, пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні;
- інклюзія на робочому місці.
Створення чи розвиток власного бізнесу:
Програма надання безповоротних грантів у рамках проєкту єРобота, яка включатиме окремі напрями для ветеранського бізнесу передбачає надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень:
- до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
- до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: 70% надає держава, 30% — власні кошти підприємця;
- до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він до цього вже був підприємцем та не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП. Головна умова — створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два — це ветерани або люди з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само співфінансування буде 70% на 30%.
Зміна професії: безоплатне навчання чи підвищення кваліфікації
Ветерани війни можуть здобути професійну освіту у 8 Центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: у Рівному, Одесі, Харкові, Івано-франківську, Полтаві, Львові, Дніпрі, Сумах. Центри мають 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програм.
Перелік професій, освітніх програм та закладів освіти є на сайті Державної служби зайнятості.
А найбільш гнучкий інструмент цього напрямку роботи – ваучер на навчання еквівалентом майже 27 тисяч гривень (не перевищує десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Головна перевага ваучерів в тому, що людина сама обирає освітній заклад та програму навчання. Доступні 123 професії і спеціальності — від ІТ-технологій до сільського господарства. При цьому лише для учасників бойових дій доступне навчання за напрямками «економіка» та «менеджмент».
Інклюзія на робочому місці
На жаль, частина захисників і захисниць повертаються з фронту із пораненнями. Для того, щоб вони не відчували бар’єрів і могли повною мірою реалізувати свої таланти і здібності на робочому місці, запроваджена програма, за якою Уряд компенсує роботодавцям до 100 тисяч гривень за облаштування відповідних робочих місць для осіб з першою та другою групами інвалідності. Йдеться про поручні та бруси, тактильні матеріали для підлог і сходів, підйомні платформи для робочих місць, брайлівські клавіатури і допоміжні засоби для відновлення слуху та інші.
Додаткову інформацію щодо послуг служби зайнятості нададуть фахівці Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою:
м. Красноград, вул. Соборна, буд. 81А
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.