Про заборону спалювання сухої трави

Відділ  оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту  разом з Красноградським РУ  ГУ ДСНС звертається до мешканців громади із проханням дотримуватися правил пожежної безпеки та відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.

Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Мешканці приватних житлових будинків активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб.

У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави поблизу лісових масивів та на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач.

Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Варто зауважити, що вищевказані правопорушення тягнуть за собою адміністративну відповідальність.
Відповідно до статті 77-1 КУпАП  за випалювання стерні, луків, пасовищ та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку у сфері охорони навколишнього природного середовища передбачено штраф, який складає:
– для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);
– для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).

В умовах воєнного стану свідомо нищити свою землю, спалюючи суху траву- це злочин, зважаючи на те, що екстрені служби задіяні максимально та працюють практично 24/7. Лише за останні 3 дні співробітниками ДСНС України було ліквідовано 4 пожежі, які пов’язані із випалюванням сухої рослинності.
08 лютого 2024 року в с. Першотравневе Зачепилівської теріторіальної громади сталася трагічна подія. Під час випалювання сухого гілля поблизу свого приватного домоволодіння загинув чоловік.