Програма USAID АГРО та Bayer Ukraine нададуть насіння кукурудзи Dekalb для українських агровиробників на весняну посівну 2024.
Загалом українські агровиробники отримають 15 756 посівних одиниць насіння, з розрахунку до 25 посівних одиниць на господарство. Підтримка надаватиметься аграріям прифронтових та постраждалих територій в межах 10 областей, у фокусі – аграрії, які працюють найближче до лінії фронту та у регіонах, що найбільше постраждали від війни.
У співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України, реєстрація на отримання допомоги відбудеться через Державний аграрний реєстр (ДАР) у розділі “Доступні програми” – USAID АГРО_насіння кукурудзи Dekalb, 2024 р. – www.dar.gov.ua
Прийом заявок розпочався 11 квітня, та триватиме до 21 квітня або до вичерпання обсягів допомоги. Отримати допомогу можуть агровиробники, які:
• мають в обробітку від 5 до 500 га у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській (Бучанський, Вишгородський, Фастівський та Броварський райони), Луганській, Миколаївській (Миколаївський, Баштанський райони), Сумській (Шосткинський, Конотопський, Сумський, Охтирський райони), Харківській, Херсонській, Чернігівській (Чернігівський, Корюківський, Новгород-Сіверський райони) області (за винятком тимчасово окупованих територій),
• зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, зокрема, сімейні фермерські господарства.
Видача насіння розпочнеться наприкінці квітня та завершиться до середини травня 2024 року.
Програма роздачі насіння є частиною ширшої діяльності Програми USAID АГРО у межах Ініціативи AGRI-Україна, що об’єднує зусилля партнерів приватного сектору та міжнародної спільноти для доступу українських аграріїв до критичних матеріально-технічних ресурсів. У 2023-2024 році через Програму USAID АГРО, USAID надав мінеральні добрива та насіння польових культур для 14,153 агровиробників. Загалом, підтримка охопила понад 30% від усіх зареєстрованих сільгоспвиробників України та забезпечила їх насінням та добривами для робіт на площі понад 460 000 гектарів. Завдяки допомозі фермери змогли виростити понад 278,000 тонн додаткового врожаю, що за оцінками достатньо, аби прогодувати хлібом від 5 до 10 млн людей за рік. Підтримка виробництва сільгосппродукції посилить локальну та глобальну продовольчу безпеку. А також сприятиме стійкості всього аграрного сектору України, зберігаючи його потенціал для розвитку економіки країни.