Розвиток сімейного патронату

За ініціативою Представництва Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ в Красноградській міській територіальній громаді розпочато реалізацію Проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», виконавцем якого є Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині». Проєкт реалізовується за підтримки та у співпраці з Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Національною соціальною сервісною службою України та іншими партнерами за фінансової допомоги Європейського Союзу.

17 квітня 2024 року в рамках Проєкту в м.Харків проведено захід «Забезпечення захисту прав дітей шляхом запровадження в громаді патронату над дитиною. Розвиток послуги через співробітництво», в якому взяли участь перший заступник Красноградського міського голови Наталія ШАПТАЛА та начальник служби у справах дітей та сім’ї Красноградської міської ради Наталія СІЛІНА.

Метою заходу було інформування щодо завдань та очікуваних результатів Проєкту, ознайомлення з ініціаторами, виконавцями, партнерами Проєкту та їх функціями під час реалізації заходів, обговорення шляхів співпраці в територіальних громадах з метою розвитку послуги патронату над дитиною, обмін думками та обговорення актуальних питань захисту прав дітей і розвитку мережі сімей патронатних вихователів.

Додатково зазначимо, що метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками чи законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини і Красноградська міська рада продовжує активну роботу щодо розвитку сімейних форм виховання, в тому числі запровадження патронату на території громади.