Про рекрутинг та найсучаснішу військову професію оператора БпЛА

У Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки розповіли як обрати підрозділ та потрапити на вибрану посаду за системою рекрутингу та як опанувати найсучаснішу військову професію оператора БпЛА.

Існує безліч способів щоб обрати бажаний підрозділ та посаду у Силах оборони України, щоб принести максимальну користь своїми знаннями та навичками.

Міністерством оборони України  сформовано сучасну систему рекрутингу за для залучення до підрозділів Збройних Сил України мотивованих громадян для служби за контрактом за зрозумілим алгоритмом. Такі підрозділи укомплектовуються  не за принципом розподілу, а суто за фахом.

Наразі безліч військових вакансій надають  компанії:

https://lobbyx.army/

https://www.work.ua/zsu/

https://www.olx.ua/uk/rabota/

https://defence.robota.ua/

Сайти дозволяють військовим командирам розміщувати конкретні вакансії до власних підрозділів та відбирати собі кандидатів, а громадянам – вибрати бажану посаду і підрозділ у війську для несення служби. Заявка потрапляє безпосередньо до військової частини. Таким чином кандидат потрапляє на  бажану  посаду відповідно до власного фаху й досвіду в підпорядкування вибраного підрозділу.

В Україні відкрито 24 центри рекрутингу української армії. У Харкові працюють 2 центри рекрутингу.

Алгоритм прийняття громадян України на військову службу за контрактом за системою рекрутингу:

  • кандидат звертається до рекрутингового центру;
  • рекрутери пояснюють як потрапити в ту чи іншу військову частину та надають інформацію щодо наявних вакантних посад;
  • кандидат обирає вакансію, яка його зацікавила;
  • кандидат (самостійно чи з допомогою рекрутера) комунікує з в/ч з метою отримання рекомендаційного листа від командира в/ч для подальшого прийняття на військову службу за контрактом за конкретною вакантною посадою; представник в/ч може провести тестування (із перевірки фізичної підготовки, психолого-діагностичне тестування відповідно до військово-облікової спеціальності кандидата (далі — ВОС) тощо);
  • після отримання рекомендаційного листа від командира в/ч, кандидат повинен відвідати ТЦК та СП для уточнення облікових даних, формування особової справи, проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), проходження професійно-психологічного відбору;
  • ТЦК та СП здійснює направлення кандидата для укладення контракту.

Для отримання детальної інформації щодо вакантних посад у Харкові чи Харківській області телефонуйте за номером гарячої лінії: 0800300441 або заходьте за посиланням https://recruiting.mod.gov.ua/index.html

Також ви можете звернутися до представників ТЦК.

Ознайомтесь із відповідями на найпоширеніші питання: https://lobbyx.army/army-faq/

Обирати свою професію в Силах оборони України і стати частиною сильної та сучасної армії можна на порталі army.gov.ua

Тут ви знайдете також контакти центрів рекрутингу, отримаєте відповіді на питання, що стосуються мобілізації.

Ви можете опанувати найсучаснішу військову професію – стати оператором БпЛА або іншим фахівцем в напрямку безпілотних систем і розпочати службу в одному із підрозділів БпЛА.

Сухопутні війська Збройних Сил України підготували спеціальну програму відбору та підготовки за фахом Оператора БпЛА Drone Force.

В Drone Force найбільший вибір підрозділів у військах.  Ви можете самостійно обирати підрозділ Сухопутних військ. Кожен має можливість приєднатися до тієї частини, яка найбільше відповідає його інтересам та бойовому духу. Навчання проводять бойові пілоти – фанати своєї справи в спеціально обладнаному центрі протягом 60 днів.

Якщо ви вже працюєте з БпЛА у цивільному житті, маєте документи про завершення цивільних курсів або споріднений інженерний досвід – це можна буде підтвердити та отримати спеціальність за спрощеною процедурою.

Як почати шлях?

Заповніть коротку анкету тут: https://forms.gle/sTGRpi1EcPEfSrxz6.

Наступний крок – консультація з рекрутером.

Пройдете відбір – військова частина запропонує Вам посаду.

Тільки після цього – візит в ТЦК.

Гарантовано постійна підтримка та супроводження від ТЦК до бригади.

На сайті Drone Force  https://landforces.mil.gov.ua/ви можете дізнатися всю необхідну інформацію

Консультації можна отримати також за телефоном гарячої лінії Drone Force:

0 800 301 314