Як людинi зi статусом внутрiшньо перемiщеної особи укласти декларацiю з сiмейним лiкарем?

 

Ви вимушенi були покинути своє постiйне мiсце проживання i переїхати в iнший регiон? Ваш сiмейний лiкар чи педiатр залишився за попереднiм мiсцем проживання? На новому мiсцi проживання у вас народилася дитина? Саме в таких ситуацiях опиняються люди зi статусом вимушено перемiщеної особи. Незалежно вiд мiсця проживання або реестрацiї, вони можуть в повному обсязi отримувати медичну допомоry. Оскiльки медична допомога не прив’язана до мiсця реестрацiї чи проживання, внутрiшньо перемiщена особа може вiльно обирати сiмейного лiкаря, терапевта i педiатра для укладення декларацiї у будь-якому медичному закладi. Як це зробити, розповiдаємо далi.

 1.Визначитися з лiкарем

Спочатку потрiбно обрати найближчий або найбiльш зручно розташований заклад первинної медичної допомоги. Це може бути як комунальний заклад, так i приватний або лiкар ФОП, з договором iз НСЗУ. Знайти Їх можна за допомогою аналiтичної панелi (дашборду) Електронна карта мiсць надання первинної медичної допомоги.

Використовуйте фiльтри, щоб швидко отримати потрiбну iнформацiю про заклад: – населений пункт;

– форма власностi (комунальна чи приватна, ФОП);

– спецiалiзацiя лiкарiв (сiмейний лiкар, терапевт, педiатр);

– ПІБ лiкаря, якщо знаєте конкретного лiкаря i хочете перевiрити, чи можна з ним укласти декларацію.

Пiсля вибору фiльтрiв, на дашбордi з’явиться iнформацiя про заклад:

– адреса, графiк роботи i контакти медичного закладу;

– дані про кожного лiкаря первинної медичної допомоги: прiзвище, iм’я по батьковi та кiлькiсть декларацiй, якi лiкар вже має.

Лiмiт декларацiй для сiмейного лiкаря – 1800, терапевта – 2000, педiатра – 900.

Якщо лiкар досяг лiмiтy – то він на свій розсуд приймає рішення щодо укладання декларації понад ліміт.

Другий спосiб знайти лiкаря первинної медичної допомоги – зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор в телефонному режимi допоможе знайти найближчий заклад первинної медичної допомоги та перелiк лiкарiв, якi укладають декларацiї. Оператор назве адресу, контакти закладу i його графiк роботи. Зателефонуйте в заклад та запишiться до лiкаря для укладення декларацiї. Укладення декларацii як в комунальному закладi, так i в приватному – безоплатнi.

Вимагання коштiв за укладення декларацiї або оплати першого вiзиту – неправомiрне. Так само, немає обмежень на кiлькiсть звернень до лiкаря або отримання направлень

 

 2. Що потрiбно для укладення декларацiї

Для укладення декларацiї потрiбно записатися на прийом до обраного лiкаря. Зробити це можна через реестратуру медзакладу.

На прийом пацiєнтy потрiбно взяти:

– паспорт

– iдентифiкацiйний код

– свiдоцтво про народження дитини – якшо декларацiя укладатиметься iз педiатром або сiмейний лiкар обслуговуватиме дитину

– телефон, на який приходитимуть смс з електронної системи охорони здоров’я. Зокрема, смс з кодом пiдтвердження про вибiр лiкаря.

Для укладення декларацii, працiвник медзакладу введе вашi данi в електронну систему. На мобiльний надiйде СМС з кодом пiдтвердження.

Пiсля цього, лiкар роздрукує декларацiю з вашими даними.

Уважно перевiрте, чи вci данi правильнi. Якщо потрiбно – працiвник внесе змiни в системi та роздрукуе декларацiю ще раз. Пiдпишiть два екземпляри роздрукованої декларацiї.

Один ви забираєте з собою, iнший залишається у закладi. Якщо ви вже маєте укладену декларацiю з iншим лiкарем – з нею нiчого робити не треба. Укладання нової декларацiї автоматично фiксується в електроннiй системi охорони здоров’я та водночас анулює попередню.

 

 3. Користyватися перевагами декларацii з лiкарем

Маючи декларацiю з лiкарем первинної медичної допомоги, пацiєнт зi статусом внутрiшньо перемiщеної особи отримує безоплатнi послyги з дiагностики та профiлактики найпоширенiших захворювань, консультацii щодо здорового способу життя, е-направлення до лiкарiв-спецiалiстiв, е-рецепти на лiки, щеплення вiдповiдно до календаря профiлактичних щеплень, може оформлювати довiдки, листки непрацездатностi тощо.