У вівторок, 26 листопада, на базі КЗ «Красноградський центр соціальних служб» проводився тренінг «Посилення ефективності міжсекторального реагування та взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі», представниками Данської ради у справах біженців (DRC).
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства» з метою привернення уваги до актуальних проблем у сфері запобігання та протидії домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
У заході взяли участь соціальні партнери з декількох громад Берестинського району: Берестинської служби у справах дітей та сім’ї; відділу соціального захисту Берестинської міської ради; управління соціального захисту населення Берестинської районної державної адміністрації; Наталинського центру соціальних служб та відділу соціального захисту; Зачепилівського та Старовірівського центрів надання соціальних послуг; Берестинського районного відділу поліції та філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області.
Під час тренінгу присутні спілкувалися, обмінювалися досвідом та переглянули відеоряд слайдів, які підкреслюють актуальність теми.
Практичний психолог Костянтин Адаменко розповів про «Психологічне насилля та засоби протидії, формування асертивності – стійкості».
Також присутні прийняли активну участь у розмалюванні фарбами екосумок та футболок.
Зазначимо, що Данська рада у справах біженців заснована у 1956 р. є найбільшою в Данії міжнародною неурядовою організацією, що спеціалізується на питаннях вимушеного переміщення. DRC захищає права та пропонує довгострокові рішення для постраждалих від переміщення громад, надаючи підтримку на всіх етапах: під час переміщення, в еміграції, при поверненні, а також під час облаштування та інтеграції на новому місці. DRC співпрацює з громадським суспільством та відповідними органами влади, щоб сприяти захисту прав переміщених осіб та інклюзії, надає допомогу громадам, що постраждали від війни та переміщення, по всій Україні, реалізує проекти в сфері підвищення обізнаності ВПО та постраждалих внаслідок бойових дій щодо протидії гендерно зумовленого насильства.