СИМВОЛІКА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
КРАСНОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Герб територіальних громад Красноградської міської ради розроблено Скринником Василем Василійовичем та затверджено рішенням виконавчого комітету Красноградської міської Ради народних депутатів № 524 від 14.08.1981 року, прапор територіальних громад Красноградської міської ради розроблено авторським колективом у складі: Скринник Наталії Василівни і Єніної Катерини Яківни та затверджено рішенням Красноградської міської ради № 183 від 12.09.2006 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб територіальних громад Красноградської міської ради має форму французського щита. Щит герба розділено золотими стрічками на 6 різних частин, з використанням 3 кольорів: зеленого, червоного, білого (срібного), де розташовані зображення:
у 1-ому білому полі – напис золотими літерами «КРАСНОГРАД»;
у 2-ому білому полі – блакитного полум’я,
інші поля червоного та зеленого кольорів разом із золотими стрічками створюють стилізоване зображення колоса злакової рослини. Герб територіальних громад Красноградської міської ради є також гербом міста Краснограда – адміністративного центра міської ради і може бути використаним у якості герба селищ Куми, Дослідне, Степове, громади яких об’єднанні у Красноградську міську ради.

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Стилізоване зображення злакового колосу – є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території Красноградської міської ради з давніх часів.
Зображення блакитного (синього) полум’я – символізує газовидобувну промисловість, як основне джерело економічного розвитку міста Краснограда і добробуту жителів населених пунктів Красноградської міської ради.

ОПИС ПРАПОРА

Прапор територіальних громад Красноградської міської ради являє собою полотнище зеленого кольору із співвідношенням сторін 2:3. У центрі прапора розташовано стилізоване зображення Бєльовської фортеці в якому розміщено герб територіальних громад Красноградської міської ради. Прапор територіальних громад Красноградської міської ради створено з урахуванням історичної традиції, він також є прапором міста Краснограда – адміністративного центра міської ради і може бути використаним у якості прапора селищ Куми, Дослідне, Степове, громади яких об’єднанні у Красноградську міську ради.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Загальна композиція прапора територіальних громад Красноградської міської ради гармонує з геральдичним рішенням побудови герба територіальних громад Красноградської міської ради, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака – багатства, добробуту, сили, верховенства;

білий (срібло) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

синій (блакитний) – ознака вірності, чесності, шляхетності, бездоганності.

 

ДЕКІЛЬКА ФАКТІВ З ІСТОРІЇ

Перший герб міста Красноградагерб міста-фортеці Бєльовська

11 січня 1765 року було затверджено герби ландміліцьких полків Української дивізії: Бєльовського, Борисоглібського, Рязького й Старооскольського. Герб Бєльовського ландміліцького полку, відповідно до указу Урядового Сенату від 8 березня 1730 року, був і гербом міста-фортеці Бєльовська. На гербі міста, в золотому щиті на зеленому полі, навскіс була зображена біла кам’яна стіна із зубцями й бійницями, а над нею рука, що з’являється із хмар і тримає срібний хрест.

 

 

 

 

 

 

Другий герб міста Краснограда — герб Костянтинограда

Полтавському губернатору неодноразово нагадувалося про необхідність створити герби міст Костянтинограда і Кобеляк. У своїй відповіді Міністерству внутрішніх справ губернатор писав, що в цих містах не відшукується яких-небудь фактів і справ, які могли б лягти в основу гербів. Тому до розробки герба взялись чиновники Костянтинограда і надіслали до геральдичної комісії проект герба, який відображав історію виникнення міста-фортеці на кордоні з татарськими володіннями.

 

 

 

 

 

 

Після доопрацювання художниками геральдичної комісії герб міста Костянтинограда було затверджено імператорським указом 7 березня 1842 року

 

 

 

 

 

 

 

 

В 1848 році імператором Миколаєм І нумізматові й геральдисту Бернгарду Кене було доручено підготовку реформи державного герба й земельних гербів «за титулом». У ході виконання цього завдання Кене також розробив систему корон і прикрас для міських гербів. Відповідно до реформи місцевої геральдики, підготовленої Кене, прикраси гербового щита повинні були виключати змішування адміністративної території і її центру. Вводилися атрибути, що вказують на статус міста в адміністративно-територіальній системі, а також на основний вид занять городян. Міські герби мали, залежно від статусу, «баштові» корони різних форм і кольорів, а також особливі прикраси «за фахом»: для промислово розвинутих міст — Александрівська стрічка із двома золотими навхрест покладеними молотками; для міст і посадів, які відрізняються землеробством — Александрівська стрічка із двома золотими колосками.

Під час редагування герба міста Костянтинограда у 1867 році Кене з’ясував, що «план фортеці з пушками не належить до ряду геральдичних фігур» і запропонував зобразити фортецю у вигляді подвійної лінії укріплень. Але новий герб не було затверджено.